עבודה בחו"ל לידים Lime

פורום עבודה באירופה 

עבודה בחו"ל > פורום עבודה בחו"ל > פורום עבודה באירופה > דיון
הוצאת ויזה לחו"ל בלחיצת כפתור
ביטוח נסיעות לחו"ל, קבל הצעת מחיר
כרטיסי טיסה לחו"ל לצעירים
פורום עבודה באירופה עוסק בנושא עבודה בחו"ל במדינות שונות באירופה. זה המקום לשאול שאלות על עבודות באירופה ולקבל תשובות מגולשים שביצעו עבודות בחו"ל. אין לעשות שימוש בפורום לפרסום הצעות עבודה. ההודעות בפורום הינן בגדר חוות דעתם של המשתמשים
 
כמה שאלות חשובות בקשר למכירת תמונות באירלנד
בוריס, 07.09.07
 
היי, כמה שאלות שעלו במוחי ואולי מישהו (לא חרטטן בבקשה) יהיה מוכן לתת תושבות: 1. איך הולך נושא ביטוח הבריאות שם? למשל אני נפצע וצריך להתאשפז, מי משלם על זה? האם צריך לעשות איזשהו ביטוח בריאות בארץ? כי אני לא חושב שזה נושא שצריך לזלזל בו... 2. האם מישהו שמע על מישהו שנתפס בהגירה של אירלנד ומה הפרוצדורה שם? האם יש סיכוי להישלח לכלא? או שאתה פשוט מגורש מהמדינה? ואם מישהו יודע איך זה מתבצע אצלהם? 3. ידוע שאירלנד היא מדינה שבמצב מתמיד של מלחמה ויש שם את ira המחתרת האירית שזורעת פיגועים וכו´.. איך זה יכול להשפיע על העבודה ועל העובדה שאנחנו מוכרים שם תמונות לא חוקי. 4. במצב שאתה נתפס, האם החברה עומדת מאחוריך, או שהם פשוט מסובבים את הגב ומעלימים עין כאילו אתה אפילו לא קשור אליהם? 5. מה המחיר הריאלי של כרטיס טיסה לאירלנד? ואם מישהו יודע איפה אני יכול למצוא אחד לסביבות ה 15.10 כי אני לא מוצא... תודה רבה לכל העונים כי אתם באמת עוזרים. :)
 
היי בוריס
מיי, 07.09.07
 
תשובות לשאלות
עדי, 08.09.07
 
היי בוריס,
אני מדיי פעם נכנסת לפורומים ורואה שאתה מאוד מעורב. אני בטוחה שהשאלות שאתה מעלה מאוד עוזרות להרבה אנשים כאן, אני יודעת כמה תהיות יש לפני הנסיעה לעבוד בחו"ל . אני נמצאת כאן באירלנד כבר חודשיים אצל כרמלית ארט אז אני אנסה לעזור לך מנסיוני-
1. בנוגע לביטוח בראיות - בתקופה שאני כאן יצא לי להיות פעם אחת בביה"ח וליוותי פעמיים סוכנים לביה"ח מסיבות שונות- שירותי הבריאות כאן הם מהמעלה הראשונה והיתרון הכי גדול הוא שהם נתנים בחינם. בכל הפעמים שהגעתי לביה"ח לא ביקשו ממני לא ביטוח רפואי ולא דרכון ונתנו לי מרשמים וכדורים בחינם, כך גם היה עם שני הסוכנים האחרים. היה לנו כאן סוכן שעבר ניתוחון בשיניים ולא דרשו על זה כלום ! ( עזרו לו יותר ממה שעזרו לו בארץ...) במידה ויש צורך באישפוז פשוט מפעילים את הביטוח, שוב, השירותים כאן ברמה מאוד גבוה ואין מה לדאוג.
2. הסיכוי להתפס באירלנד הוא קלוש- אלא אם כן החברה שאתה עובד בה חסרת אחריות . ממשטרה רגילה אין מה לחשוש , הם לפעמים עוצרים ושאולים מה אנחנו עושים ואם מדברים איתם יפה ומסברים הם לא עושים כלום ,וזה קרה כבר כמה פעמים . שמעתי על צוותים שנתפסו , לא כאן באירלנד, אבל מסיבות של מהירות מופרזת והתחצפות למשטרה , אני מניחה שחברה טובה יודעת איךצ לשמור ולדאוג לעובדים שלה.
3. אין פה שום פגועים ושום מלחמה, אתמול דווקא דברתי עם מישהי מבלפסט שסיפרה לי שפעם , לפני כמה שנים המצב היה דומה למצב בישראל , אבל היום הכל כרגיל כאן . מה שהיה כאן לפני כמה שנים לא קשור לעבודה בתמונות וגם לא יהיה קשור . להפך, הפרוטסטנטים כאן מאוד אוהבים ישראלים כי הם מזדהים עם מה שעברנו... אני ממליצה להגיע לבלפסט ולעשות סיור פוליטי- מאוד מעניין!
4. לגבי אם אתה נתפס- שוב , תלוי בחברה.חברה רצינית ואחראית תהיה איתך ומאוחרייך תמיד.לדעתי אתה בכלל לא צריך להכניס לעצמך רעיונות לראש , כמובן שהסיכון קיים , אבל תאמין לי הוא קלוש.
5. מחיר לאירלנד- תברר באינטרנט , או דרך החברה שאתה נוסע איתה, חברות בדר"כ עובדות עם סוכניות שנותנות להן מחירים אטרקטיביים לכרטיסי טיסה . המחיר אמור לנוע בין 450-650 דולר , אבל שוב אל תתפוס אותי במילה, אלה היו המחירים ביולי.
זהו, אני מקווה שעזרתי קצת , שיהיה מלא בהצלחה !
 
עדי,
בוריס, 08.09.07
 
תודה רבה. אני יודע שאני קצת חופר בקטע אבל זה מה יש ו practice makes perfect. כך שאני מנסה לראות את הדברים מזוויות ראות רבות ככל שאפשר.

עוד שאלה,
האם יש הבדל בין עבודה בצפון אירלנד לדרום אירלנד? כי הבנתי שיש אבל לא הבנתי בדיוק מהו?
 
יש הבדל
עדי, 08.09.07
 
אני לא חושבת שאתה חופר,נראה לי שאתה שואל שאלות שמעניינות הרבה אנשים. אבל אני כן חושבת שצריך ללכת עם ראש פתוח ולזרום, בסה"כ העבודה הזו היא חוויה והזדמנות לעשות אחלה כסף , זו בטח לא עבודת חייך , אבל וואלה , אם זה מה שגורם לך להרגיש בטוח - זה בסדר גמור .
ההבדל בין צפון אירלנד והדרום הוא-
1. במטבע- בדרום זה אירו ובצפון פאונד
2. השמועות אומרות שיש התפוצצות של חברות בדרום אירלנד , מה שאומר גם המון אזורים חרושים.
3. השפה- בעיקרון כולם מדברים אנגלית, לדעתי האנגלית בדרום אירלנד יותר ברורה כי אין להם מבטא בריטי, אבל האמת שזה לא הבדל כזה קריטי.
4. אטרקטיביות- דרום אירלנד מדהימה ואירופה לכל דבר, צפון אירלנד מקסימה ,אבל יש פחות מה לעשות בה. אני רואה בזה יתרון ענק כי פשוט מתרכזים בעבודה ולא מחפשים כל היום אטרקציות , ומעל ומעבר להכל לא מבזבזים כסף! למרות שהמרחק בין בלפסט לדבלין הוא סה"כ שעתיים ואם ממש בא לקפוץ לדבלין עושים את זה ועשינו את זה כמה פעמים בצוות והיה ממש כיף .
נראה לי שאלה ההבדלים העקריים- לא עבדתי בדרום אירלנד , אז כך שאני גם לא יכולה לחתום על מה שאני אומרת במאה אחוז , אבל זה מה שאני יודעת.
בהצלחה!
 
לא לגמרי ברור לי
מאיה, 08.09.07
 
יש סיבה למה אותו דיאלוג מופיע בשני פורומים כשהוא כתוב בצורה זהה מילה במילה?

זה מעניין.
 
למאיה
גל, 08.09.07
 
בהחלט מעניין. אולי ע"י שיטת "העתק" ו"הדבק" וזאת, בכדי שיהיו תשובות בשני הפורומים. לא כולם גולשים בשניהם. מקווה שהצלחתי לספק את סקרנותך. בהצלחה.
 
זה התחיל בזה
בוריס, 08.09.07
 
שאני פרסמתי את השאלה בשני הפורומים כדי לקבל יותר תשובות, ועדי ענתה לי בשניהם.
פרט לזה יש אנשים שגולשים כאן ויש כאלה ששם, ככה שזה עוזר לכולם.

יכול להיות שהעבודה בדר´ אירלנד היא חוקית לעומת צפ´ אירלנד?
אני יודע אני יודע, ההגירה לא מחפשת אותנו... אבל, זה הנושא שהכי חשוב לי. מכל מיני סיבות ובגלל זה אני כל כך מתעניין כדי לגלות את כל האספקטים... זה מה יש.. :)


ושוב, עדי תודה רבה!
 
לגמרי לא ברור לי
עדי, 09.09.07
 
למה אנשים לא יכולים לקבל מחווה של רצון טוב בלי לנסות לחשוב מה עומד מאחורי העניין ? נעשיתם ממש פרנואידים כאן! לא רשמתי שום דבר שיכול להזיק למישהו , אז די לחפש סתם!
בוריס לשאלתך- העבודה הזו לא חוקית בשום מקום בעולם, גם הויזות סטודנט הן חרטה . יש בכך סיכון, אבל חברה טובה שומרת על העובדים שלה.
שרשורים נבחרים
אספנו לכם מספר שאלות נבחרות שנשאלו בפורום MAKA
כל הזכויות שמורות - עבודה בחו"ל © 2004-2013, רח' החרושת 14 ת.ד. 2450 רעננה, טל: 09-7401690